dr Sławomir Bystrzejewski

dr Sławomir Bystrzejewski
Ginekolog, anestezjolog

Medycyna od zawsze była moją pasją i tak dziś mam za sobą ponad 30. letnie doświadczenie jako lekarz ginekolog. Na przestrzeni lat poszerzałem swoją wiedzę z dziedziny ginekologii oraz ginekologii estetycznej tak istotnej dla współczesnej kobiety. To właśnie zdrowie oraz intymne piękno kobiety jest dla mnie tak ważne. Staram się abyś zawsze była jak najlepiej poinformowana o przebiegu badaniu lub zabiegu, tak żeby każda wizyta w moim gabinecie była dla Ciebie jak najmniej stresująca.

dr n. med. Małgorzata Dosiak
Lekarz specjalista seksuolog, specjalista psychiatra

Certyfikat terapeuty środowiskowego i specjalisty terapii środowiskowej.
Ukończone długoterminowe  szkolenia psychoterapeutyczne, m.in. Studium Pomocy Psychologicznej, Kurs Terapii Rodzin, Kurs Psychoterapii.
Aktywny (wykłady, postery) oraz bierny udział w licznych sympozjach, konferencjach i warsztatach obejmujących tematykę zdrowia psychicznego i seksualnego celem ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
Wieloletnie doświadczenie zawodowe w diagnozowaniu oraz terapii w zakresie chorób i zaburzeń psychicznych oraz zaburzeń w sferze seksualnej.
Wieloletnia praca w ośrodkach zajmujących się rehabilitacją i terapią środowiskową dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
Doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej i grupowej oraz pracy edukacyjnej dla osób dorosłych i młodzieży w zakresie zdrowia seksualnego, praca terapeutyczna jest superwizowana u certyfikowanych superwizorów

Porady psychiatryczne obejmują diagnozę i leczenie chorób i zaburzeń:

  • reakcje sytuacyjne i zaburzenia lękowe,
  • zaburzenia nastroju,
  • psychozy,
  • zaburzenia osobowości i zachowania.

Porady seksuologiczne obejmują diagnozę i leczenie dysfunkcji seksualnych.

dr n. med. Tomasz Orliński
Specjalista ginekolog-położnik, androlog, specjalista z edokrynologii ginekologicznej i rozrodczości

Od 1999 do 2003 asystent w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. Od 2004 do 2008 asystent w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach. Od 2007 lekarz specjalista w Centrum Medycznym Angelius Provita oraz Angelius Szpital w Katowicach. Cetyfikat Sekcji Ultrasonografii PTG

lek. med. Marlena Wojnarowska
Ginekolog, położnik

Lekarz rezydent na ostatnim roku specjalizacji ginekologii i połoznictwa. Absolwentka Śląskiego uniwersytetu Medycznego. Pracuje Szpital Położniczo-Ginekologiczny Łubinowa Katowice

dr n. med Arkadiusz Stęposz
Specjalista neurolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalista w zakresie neurologii. Od kilkunastu lat pracuje w Oddziale Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach. Wykładowca Katedry i Kliniki Neurologii Wydział Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Posiada m.in. certyfikaty RSU w zakresie diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych szyi oraz naczyń wewnątrzczaszkowych, certyfikat PTBS szkolenia w zakresie polisomnografii, certyfikat PTNK szkolenia w zakresie EEG, certyfikaty szkoleń Międzynarodowego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Amerykańskiego Towarzystwa Neurologicznego. 

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem, Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Klinicznej w Polsce.

Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu neurologii i psychiatrii w naukowych czasopismach zagranicznych i krajowych oraz wielokrotny prelegent na konferencjach naukowych.

W Centrum Medycznym Panewniki wykonuje:

  • diagnostykę i leczenie pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi oraz zaburzeniami snu
  • badania USG tętnic szyjnych i kręgowych
  • kwalifikację do leczenia stwardnienia rozsianego w ramach programu lekowego NFZ.

dr Izabella Fryt-Burkot
Specjalista neurochirurg

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne z neurochirurgii odbyła w Klinice Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej w Lublinie. Obecnie pracuje w Oddziale Neurochirurgii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach oraz Centrum Exira Gammaknife w Katowicach. Zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób mózgowia i kręgosłupa oraz urazów. 

W Centrum Medycznym Panewniki udziela porad w zakresie leczenia operacyjnego: guzów mózgu, guzów kanału kręgowego, chorób kręgosłupa (dyskopatii szyjnych i lędźwiowych, stenoz, kręgozmyków), zespołów uciskowych  nerwów obwodowych (nerwu pośrodkowego, nerwu łokciowego, nerwu strzałkowego wspólnego), chorób naczyniowych (tętniaków, naczyniaków), wodogłowia.

dr n. med Andrzej Cholewka
Internista, gastrolog

dr Maria Cholewka
Laryngolog

prof. dr hab.n.med Krystyna Kozakiewicz
Kardiolog

absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Pracuje w III Klinice Kardiologii (obecnie Klinika Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca III katedry kardiologii). Szkoliła się m.in. w Universitatsspital Zurich, Department für Innere Medizin, Medizinische Klinik-Kardiologie.

lek. med. Malwina Smolarek-Nicpoń
Kardiolog

mgr Krzysztof Bystrzejewski
Osteopata, fizjoterapeuta

lek. med. Weronika Siwiec
Laryngolog

lek. med. Mariusz Nowak
Ortopeda

lek. med. Mariusz Maj
Specjalista chirurg

Sabina Piasecka
Położna